Základní škola a Mateřská škola Lužnice p. o.
a Lužnice

Informace pro školy k provozu od 13. 9. 2021

Informace pro školy k provozu od 13. 9. 2021

Platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravující provoz škol a školských zařízení (č. j.: MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN) končí k 10. 9. 2021.

  • Od 13. 9. 2021 proto nebude ve škole platit povinnost zajištění screeningového testování žáků. 
  • Nadále zůstávají v platnosti běžná pravidla pro nošení ochrany dýchacích cest ve školách, což především znamená, že žáci nejsou povinni nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu v případě, že jsou usazeni, a pedagogičtí pracovníci nejsou povinni nosit ochranný prostředek v případě, kdy poskytují vzdělávání. Jinak však platí povinnost ochrany dýchacích cest ve společných prostorech budově školy.
  • V případě zhoršení epidemické situace nelze vyloučit obnovení povinnosti screeningového testování v konkrétně vymezených regionech, pak bychom přistoupili k použití Ag testů, které nám byly bezúplatně poskytnuty z centrálních distribucí.
  • V případě, kdy by bylo nezbytné obnovit povinnost screeningového testování ve školách, bude podle dohody MŠMT a Ministerstva zdravotnictví tato skutečnost známá vždy nejpozději 7 dní před opětovným zahájením testování. 
  • podrobnosti viz. Příloha

 

Přílohy

Informace pro školy

Informace pro školy a školská zařízení 1.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 163,23 kB
Datum vložení: 10. 9. 2021 17:27
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2021 17:38
Autor: Správce Webu