Základní škola a Mateřská škola Lužnice p. o.
a Lužnice

Mléko do škol

LAKTEA, obecně prospěšná společnost, je schváleným dodavatelem a zajišťuje dodávky v rámci projektu „MLÉKO DO ŠKOL“ pro základní školy v celé České republice.

Nárok na dotované mléko a některé z mléčných výrobků mají zcela ZDARMA všichni ŽÁCI ZÁKLADNÍCH ŠKOL.
Cílem projektu „Mléko do škol“ je mj. zvýšit oblibu mléčných produktů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby mléčných výrobků, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu mléka.
Žáci dostávají neochucené mléko, sýry, jogurty každý týden. Lze využívat i doprovodná opatření v rámci projektu, kterých škola využívá každý rok v podobě ochutnávkových košů a doplňkových materiálů pro výuku….

Blíže zde

Datum vložení: 19. 1. 2020 13:48