Základní škola a Mateřská škola Lužnice p. o.
a Lužnice

O školní družině

Vychovatelka ŠD

• Milena Hütterová

Školní družina se ve své činnosti řídí zejména vyhláškou č.74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, v platném znění, a podle vypracovaného měsíčního plánu. Tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. Není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování. Hlavním posláním ŠD je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků. Činnost družiny je určena pro žáky prvního stupně základní školy. Provozní doba družiny je v ranních hodinách od 6:30 do 7:45 hodin a po vyučování od 11:40 do 16:00 hodin.

Školní družina je umístěna v 1. patře školy a ke svým činnostem má k dispozici nejen tento prostor, ale i další části školy – tělocvičnu, učebnu s počítači a interaktivní tabulí, školní kuchyňku. Během celého roku využívá rozlehlou školní zahradu s dopravním hřištěm a pískovištěm a zahrádku, kde si děti pěstují vlastní ovoce, zeleninu a bylinky. Ke svým hrám využívá ve velké míře i hřiště na fotbal a vybíjenou. Při vycházkách poznávají děti obec a její okolí. Činnosti odpočinkové, zájmové, rekreační, relaxační, ale i příprava na vyučování vytvářejí celoroční komplex výchovně vzdělávacích činností školní družiny. Cílem této výchovné práce je snaha naučit žáky nenásilnou formou efektivně využívat volný čas k sebepoznávání, k čerpání nových informací a vědomostí, ale i k potřebné relaxaci a odpočinku.

Je vytvářeno bezpečné a obohacené prostředí, žáci se podílí na výzdobě školy, dětem je nabízena otevřená komunikace a řešení všech jejich každodenních problémů. Rodiče jsou zapojováni do některých činností školy formou účasti na těchto akcích.

Kroužky

V rámci školní družiny nabízíme několik kroužků, které využívají téměř všechny děti.

Kroužky jsou vedeny hravou formou a prohlubují v žácích možnost hodnotného využití volného času. Základy cizích jazyků získávají v kroužku angličtina pro 1. třídu, sportovní vyžití mají v kroužku pohybových her. V dramatickém kroužku si děti připravují dramatická vystoupení, v přírodovědném kroužku se učí žít v souladu s přírodou, ale i poznávat obec a okolí.

Dnes je čtvrtek, 16. 7. 2020, 15:31:57

Svátek má Luboš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Pojďte se vykoupat do řeky

Zítra má svátek Martina