Provoz školy od 30. 11. 2020

Vážení a milí rodiče,

konečně jsme se dočkali a v pondělí 30. 11. 2020 se pro děti ze 3.,4. a 5. ročníku otevřou dveře zpátky do školních lavic. Tzn. distanční výuka se překlene zpět na formu prezenční.

S kolegyněmi bychom Vás chtěly informovat o průběhu vzdělávání. Většina opatření je stejná jako na jaře a na začátku školního roku, některá jsou navíc. Všechna ale vychází z manuálu MŠMT.

Hygienická opatření:

• vstup do školy mají pouze děti - rodiče pak dle domluvené schůzky s pedagogem vždy s rouškou
  • rouška - děti ji nosí během celého dne i při výuce (krom oběda a svačiny) - je třeba mít 2 roušky na výměnu (rouška bude uložena v igelitovém sáčku)
  • je možnost také využít ochranné štíty - jsou ve škole od jara
  • používání dezinfekce (u vstupu do školy, během dne při použití WC, před obědem..)
  • časté větrání místností, kde jsou děti vyučovány
  • V případě konkrétních mimořádných situací spojených s onemocněním covid-19 je škola či školské zařízení vždy povinna

postupovat podle pokynů krajské hygienické stanice (KHS) a dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření vyhlášená pro dané území příslušnou KHS nebo plošně Ministerstvem zdravotnictví (či vládou ve formě krizových opatření).

Rozvrh hodin:

• budeme se učit dle běžného rozvrhu hodin i s kroužky
  • v rozvrhu bude i HV (bez zpěvu) a místo TV se bude chodit na procházky

Týdenní plány:

• výuka bude dál probíhat dle týdenních plánů s domácími úkoly

Konzultační odpoledne:

• Ve škole jsou povoleny individuální konzultace, proto jsme se rozhodli za dodržení opatření zorganizovat konzultační odpoledne. Společně si popovídáme o tom, jak děti distanční výuku zvládaly a co by bylo třeba vylepšit.

Provoz školní družiny:

• 7.00 - 8.00             11.30 - 16.00
  • děti z 3.,4.,5. ročníku budou oddělené od dětí z 1. a 2. ročníku
  • z organizačních důvodů se potom spojí až po 15. hodině
  • pokud to pro Vás bude jen trochu možné, bylo by dobré si děti vyzvednout do 15.00 hod.
  • ŠD bude s dětmi hodně chodit ven
  • nezapomeňte dětem připravit vhodné oblečení pro pobyt venku (do chladnějšího a sychravého počasí)

Obědy:

• Nezapomeňte na objednání obědů.

Doufám, že i za těchto podmínek se na děti budeme moct v pondělí těšit.

Datum vložení: 27. 11. 2020 23:30
Datum poslední aktualizace: 27. 11. 2020 23:36